قایقرانان خلیج فارس
به بهونه حضور یکی از برجستگان  و متفکرین عرصه دینی و علمی کشور، استاد عالی قدر "رحیم پور ازغدی" در هرمزگان، هیات قایقرانی و اسکی روی آب بندرعباس اقدام به برگزاری مسابقه خلاصه نویسی از مباحث سمینار دو روزه ایشان در بندرعباس و در بین ورزشکاران و مسئولین قایقرانی می نماید.

علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه می توانند با حضور در مراسمات مذکور و مکتوب نمودن خلاصه مباحث مطرح شده آنرا در قالب حداکثر دو برگ و به صورت دست نویس یا حروفنگاری شده به دفتر هیات (سرکار خانم صمصامپور) تحویل دهند. به سه نفر از کسانی که بهترین برداشت ها را از سخنرانی های صورت گرفته ارائه نمایند، جوایز نفیسی اهدا می شود.

برنامه زمان بندی سمینارها:
مکان:سالن برق منطقه ای
زمان:۸ اسفند ماه - ساعت ۸صبح
موضوع بحث: پیامبر و مبلغان دینی.
(جهت تهیه دعوت نامه به دفتر هیات مراجعه فرمایید)

مکان:سالن شهید آوینی
زمان:۸ اسفند ماه - ساعت۱۷
موضوع: ؟ (نشست با دانشجویان)

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۱۲/۰۶ساعت 14:44  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

بعد از گذشت سه سال از راه اندازی هیات قایقرانی و اسکی روی آب در هرمزگان کانوپولو هم به جرگه  ورزشهای آبی این استان پیوست.
این رشته که در زمان تولد به همت رئیس کانوپولو چهار قولو زاییده، در حال حاضر در شهر های بندرعباس، فین، میناب و جزیره زیبای هرمز در حال گذراندن 8 ماهگی خودشه که در بدو تولد شاهد برگزاری دوره مربیگری تئوری بود.
...بعد از گذشت تغریبا 8ماه از میلاد این نورچشمی که تازه به حرف اومده بود حل حله خبر مسابقات به گوش می رسید که موجبات برگزاری اردویی سه روزه جهت انتخابی نفرات برتر رو فراهم کرد و بعد از اون در تاریخ 28-29-و 30بهمن ماه ورزشکاران جهت یادگرفتن الفبای مسابقات کانوپولو و همچنین کسب تجربه به مسابقات کشوری در کرج اعزام شدند، و از همه جالبترقرعه ای بود که به اسم این تیم افتاد و این تازه به دوران رسیده ها رو با ریش سفید ها و قهرمانان دوره قبلی کانوپولو کشور هم گروه کرد، که نمایندگانی از هرمزگان در جدالی نفس گیر با موفقیت از زمین زنده خارج شدند تا یه بار دیگه فرصت رقابت رو تجربه کنند.

در حاشیه های این مسابقات مسئولین این تیم باب مذاکرات رو با بروبچه های فدراسیون باز کردن و اعلام آمادگی هرمزگان رو برای برگزاری دوره های آموزشی، میزبانی اردوهای تیم ملی و برگزاری مسابقات کشوری به گوش دوستان کانوپولویست فدراسیون رسوندن که خبرهای خوش تو راهه...

نتایج مسابقات به شرح ذیل می باشد:
هرمزگان 0=کرج11
هرمزگان 0= فارس19
هرمزگان 0= خوزستان13

قابل ذکر است نفرات تیم اعزامی به مسابقات به شرح ذیل می باشند:
مربی: میلاد غلامی دوست
سرپرست: امین بهرامی
روابط عمومی و خبر نگار اعزامی: سیروس غیبی
 بازیکنان:سیامک اسماعیلی، محسن رستمیان، مهدی اسد نژاد و نادر حسین خانی از بندرعباس – حسن زحمت کش و امین بانوج از فین - کیوان بهرانی زاده از میناب – حرگلزاری از جزیره زیبای هرمز


تصاویر برگزیده از اردوی ۳ روزهه در استخر شهدای ۷تیر بندرعباس:

                               

نظر فراموش نشه

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۱۲/۰۱ساعت 14:43  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

    

    

    

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۱۱/۲۲ساعت 14:42  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

به مناسبت سي امين سالگرد پيروزي غرور آفرين انقلاب اسلامي همايشي به همت مسئول ورزش بانوان تربيت بدني استان و مدير کل تربيت بدني بانوان استانداري هرمزگان در سالن فجر، يکشنبه20بهمن ماه برگزار شد.
اين مراسم که در حضور بانوان ورزشکاران و بسيجي برگزار شد که حضور قايقرانان به صورت برجسته احساس مي شد.
در اين مراسم که با رژه هيات هاي ورزشي برگزار شد، هيات قايقراني و اسکي روي آب با حضور ورزشکاران دراگون بت و کاياک رژه خود را با يک نماد از ورزشهاي آبي که به صورت قايقراني در قايق کاياک طراحي شده بود آزين بستند، که مورد توجه حضار قرار گرفت.
از نکات قابل توجه مي شه با قرائت بيانيه حمايت از مردم غزه در فلسطين توسط قايقرانان اشاره کرد که بعد از آن کمک هاي نقدي مردمي براي مسلمانان مظلوم فلسطين جمع آوري شد. بخش هايي از اين بيانيه بدين متن است:
بسم الله القاسم الجبارين

بيانيه حمايت از مردم مظلوم فلسطين به نمايندگي از جامعه ورزشي استان، توسط قايقرانان خليج فارس قرائت مي گردد.
غزه، امروز تابلوي تمام نماي ظلم و بي‌عدالتي در هزاره صلح و عدالت است. مردمي امروز در غزه به خاك و خون كشيده مي‌شوند كه تنها گناهشان اعادة حق خود و دفاع از كيان و ناموس‌شان است!
هر روز ده‌ها كودك بي‌گناه فلسطين در غزه مجروح و كشته مي‌شنوند، تنها به اين بهانه كه فلسطيني‌اند!
 به نمايندگي ازدختران و زنان  انقلابي و آزاده ايران اسلامي و به پيروي از شيرزن حماسه عاشورا حضرت زينب کبري (سلام ا... عليها) در دفاع از هويت اسلامي فلسطين و تجليل از مقاومت تحسين برانگيز مردم مظلوم غزه بويژه زنان وکودکاني که مورد ظلم جانيان صهيونيستي قرارگرفته اند، فرياد مرگ بر اسرائيل سر مي دهيم (مرگ بر اسرائيل) و اعتراض پرخروش خود را از غاصبان صهيونيست و حاميان آمريکايي اش به گوش مجامع جهاني و وجدان هاي بيدار مي رسانيم.

در بخش ديگري از اين بيانيه چنين آمده است که:
از تمام آحاد امت اسلامي مي خواهيم که در حد توان با حمايت هاي مادي و معنوي خود در ثواب اين جهاد مقدس در برابر اشغالگران سرزمين پيامبران و قبله اول مسلمين شريک باشند.
صندوق جمع آوري کمکهاي مردمي به غزه وسيله ارتباط شما با مردم مظلوم و ستم ديده فلسطين مي باشد، باشد تا به فر مايش شهيد مطهري عمل نموده و به پولهاي خود ارزش بدهيم و در اين حرکت نوع دوستانه بار ديگر ثابت کنيم که ملت و نظام جمهوري اسلامي هميشه يارو ياور مستضعفان جهان است. ان شاء الله

    

    

    

قابل ذکر است، از سرکار خانم عالم زاده که در برگزاري اين همايش به نمايندگي از هيات قايقراني تلاش بسيار نمودند با لوح يادبود تقدير شد.
ما هم به نوبه خود از ايشان و تمام بانوان قايقراني که در برگزاري اين همايش ياري رسان هيات قايقراني استان بودن، کمال تشکر را داريم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۱۱/۲۰ساعت 14:41  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

به مناسبت دهه مبارك فجر مسابقات قهرماني كشور در مورخ 16 الي 17بهمن ماه در مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار شد .
اين دوره از مسابقات در رشته كاياك ، كيندر بت و كانو كانادايي با حضور 28 تيم آقايان و بانوان ازسراسر كشور برگزار شد كه تيم قايقراني آقايان موفق به كسب مقام اول تيمي در رده سني نونهالان ، نوجوانان و در بخش بانوان مقام سوم تيمي در رده نونهالان ، نوجوانان و مقام سوم تيمي در بخش جوانان و بزرگسالان نائل آمدند كه در بدو ورودشان به هرمزگان مورد استقبال مسئولين هيأت قايقراني استان و تربيت بدني و جمعي از خانوده هاي ورزشكاران قرار گرفتند .
نتايج انفرادي كسب شده به شرح ذيل مي باشد :‌
محمد علي وطن دوست از جزيره هرمز در رشته كانو كانادايي دو مدال برنز – حسين صادقي از ميناب در رشته كيندربت يك مدال برنز – ميلاد رسولي از جزيره هرمز در رشته كاياك دو مدال نقره – ايوب جاشونيا از جزيره هرمز در رشته كانو كانادايي دو مدال نقره
در بخش بانوان هديه كاظمي از بندرعباس در رشته كاياك يك مدال برنز – هما نجيبي فيني از بندرعباس در رشته كاياك يك مدال برنز – مينا عبدالهي از بندرعباس در رشته كيندربت يك مدال برنز – سارا كاظمي از بندرعباس در رشته كيندربت يك مدال برنز
اسامي تيم آقايان و بانوان قايقراني استان كه به نمايندگي از هرمزگان در اين دوره از مسابقات حضور پيدا كردند به شرح ذيل مي باشد :‌
مسعود ناصري – خشايار خورسند – سجاد كريمي – اميد سبتي زاده – محمد علي وطن دوست – پوريا محمودي – محمد گلزاري – ميلاد فيضي – ياسر انداز – ميلاد رسولي – حسين صادقي – حسين هرمزي – ايوب جاشونيا هرمزي – محمد علي شادان – و آقايان سيد محمود بحريني به عنوان سرپرست و مجيد فيروزي به عنوان مربي تيم آقايان را همراهي نمودند . 
در بخش بانوان نيز هما نجيبي فيني ، سميه غفاري ، صبا صياد بوراني ، مريم عبدالهي ، كيميا مينابي نژاد ، سمانه شفيعي ، حليمه هرمزي و فرزانه باقري  ، در تيم بانوان خانم آرزو پاسلار به عنوان مربي و خانم سميه غفاري به عنوان سرپرست حضور داشتند .

تصویر شماره ۱       تصویر شماره ۲       تصویر شماره ۳

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۱۱/۱۹ساعت 14:40  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

این اجلاس که پنجشنبه در مورخ سوم بهمن با حضور احمد دنیامالی رئیس فدراسیون و مسئولین هیات های قایقرانی و مسئولین کمیته های روئینگ سراسر کشور برگزار شد به بررسی راهکارهایی جهت توسعه و ترویج رشته روئینگ پرداخته شد.
از استان هرمزگان ابراهیم شهابی پور احمدی رئیس هیات قایقرانی و اسکی روی آب استان هرمزگان و محمد بانوج به همراه سرکار خانم عالم زاده به عنوان مسئولین این رشته حضور پیدا کردند.
در این همایش به پتانسیل های موجود در استان اشاره کردند و زیر بنای شروع این رشته را در استان مناسب توصیف نمودند که البته جهت ترویج این رشته مفرح قایقرانی در هرمزگان نیازهای سخت افزاری را لازم شمردن.
لازم به ذکر است که لوح فشرده ای که حاوی مناطق آبی شناسایی شده جهت راه اندازی رشته های مختلف قایقرانی در هرمزگان تهیه شده بود نیز به همراه تصاویر ماهواره ای و عکسهای محلی به مسئولین امر ارائه شد تا بعد از بررسی های لازم جهت برگزاری اردو های تیم ملی در فصول سرد سال برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.
بعد از اتمام جلسه کارگاه آموزشی ویژه استعداد یابی رشته روئینگ برای مسئولین این رشته برگزار شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۷/۱۱/۰۷ساعت 14:38  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 


هر آن دل را که سوزی نیست، دل نیست                       دل افسرده، غیر از مشت گل نیست

الـــهــی! سـیـــنـه ای ده  آتـش افـــــروز                       در  آن سینه دلی، وان دل همه سوز

 (وحشی کرمانی)                  

 

براي جنايات غزه سکوت جايز نيست.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۱۰/۲۸ساعت 14:27  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

 
حرکت های وبلاگی- صفحه بمب گوگلی غزه از طرف وبلاگستان فارسی در شبکه جهانی اینترنت قرار گرفت.
به گزارش «وبلاگ نیوز» “بمب گوگلی غزه” که به همت چند تن از وبلاگ نویسان طراحی و اجرا شده است و به شش زبان زنده روی شبکه جهانی اینترنت قرار گرفت.

که در ابتدای راه اندازی با یک بیانیه شش بندی آغاز شده است که در آن از تمامی مسلمانان جهان خواسته است که نسبت به این فاجعه انسانی بی تفاوت نباشند و با همیاری و همدلی خود، به محاصره غزه پایان بدهند.

سازمان های بین المللی، دولت های عربی، حسنی مبارک و رژیمش در مصر، رژیم صهیونیستی، مردمان عرب و مسلمانان جهان و مسلمانان فلسطین جزو مجامع و گروه ها و افرادی هستند که در این بیانیه مورد خطاب قرار گرفته اند.

برای حمایت از این صفحه اینترنتی و به اصطلاح انفجار این بمب گوگلی، نشانی وب سایت این حرکت وبلاگی را در وبلاگ خود قرار دهید تا رتبه این صفحه در سایت گوگل بالا رفته و بازدیدهای بیش تری داشته باشد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۱۰/۲۸ساعت 14:27  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

حسین (علیه سلام)
بیشتر از آب تشنه لبیک بود.
اما افسوس که به جای افکارش، زخمهای تنش را نشانمان دادند و بزرگترین درد او را بی آبی معرفی کردند.
"دکتر علی شریعتی"

در زلف چون کمندش اي دل مپيچ کان جا                      سرها بريده بيني بي جرم و بي جنايت
چشمت به غمزه ما را خون خورد و مي‌پسندي              جانا روا نباشد خون ريز را حمايت
در اين شب سياهم گم گشت راه مقصود                      از گوشه‌اي
برون آي اي کوکب هدايت
از هر طرف که رفتم جز وحشتم نيفزود                          زنهار از اين بيابان وين راه بي‌نهايت
اي آفتاب خوبان مي‌جوشد اندرونم                               يک ساعتم بگنجان در سايه عنايت
"حافظ"

پشت ضمینه زیبا برای رایانه شما
 

این "حسین" کیست؟ که عالم همه دیوانه اوست...

۶۰۰*۸۰۰

۷۶۸*۱۰۲۴


۹۶۰*۱۲۸۰

این "حسین" کیست؟ که عالم همه دیوانه اوست...

۶۰۰*۸۰۰

۷۶۸*۱۰۲۴

۹۶۰*۱۲۸۰

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۱۰/۱۵ساعت 14:27  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

قایقرانی نیز همچون دیگر رشته های ورزشی، زبان ویژه ی خود را دارد. بنابر این، باید با اصطلاحات رایجی که در ورزش قایقرانی به کار می رود، آشنا بود.


عبارات رایج در رشته های کایاک و کانوی قایقرانی:

گرفتن آب: فرو بردن کامل پارو در آب از لبه ی آن.

پارو کشی، کشیدن پارو: حرکت پارو، متعاقب ورود آن به آب تا نقطه ی خروج.

خروج: بیرون کشیدن کفه ی پارو در پایان عمل کشیدن.

بازیافت یا استراحت: در این مرحله ، تیغه در هوا حرکت می کند و ماهیچه ها در حال استراحت به سر می برند.

آمادگی: آمادگی برای حرکت بعدی گرفتن آب و انقباض ماهیچه ها.

آبگیری: فرو کردن پارو به سمت پایین ، همراه با هر دو بازو و شانه ها.

چرخش بدن: این حرکت بین عمل فرو بردن پارو در آب و خروج آن و نیز در جریان عمل کشیدن پارو صورت می گیرد.

انتقال نیرو: این انتقال از آب و از طریق پارو و بدن قایقران، با قدرت انجام می شود .
 


در رشته ی کایاک:
همه ی موارد یاد شده، به همراه فشار پا صدق می کند.

فشار پا: عمل تلمبه ای پاها در سمتی که پارو کشیده می شود ( در این حرکت زانوها به سمت بالا و پایین می روند.

 

در رشته ی کانو:
همه ی موارد پیشین، به همراه دو اصطلاح هدایت کردن و چرخش باسن صدق می کند.

هدایت کردن: از طریق پارو کشی J شکل. در پایان عمل کشیدن، قایق در حالت مستقیم قرار می گیرد.

چرخش باسن: حرکت باسن به سمت جلو و عقب، تا مرحله ی خروج یا هدایت کردن.

منبع: وبلاگ تخصصی قایقرانی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۱۰/۱۱ساعت 14:28  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

جهت دریافت طرح خام روی جلد آیین نامه کلیک کنید!امروزه شاهد هستیم که کلیه دستگاه ها، سازمانها و شرکت ها عهده دار تشكيلاتي هستند که دارای چهار چوبی اند که نحوه ارتباطات – برنامه ریزی – چگونگی انجام فعالیت ها و اهداف سازمانی را به صورت مکتوب ، روشن و شفاف مشخص می نمایند.
هدف گذاري و برنامه ریزی از مزایای متعددی برخوردار است که بخشی از آن افزایش احتمال رسیدن به هدف از طریق تنظیم اقتصادی، تمرکز بر روی مقاصد و اهداف ، دوری از تغییر مسیر و تهیه ابزاری برای کنترل می باشد. برنامه ریزی در امور مختلف نیز از اساسی ترین وظایف برای شروع هر فعالیتی است و مستلزم تصمیم گیری و انتخاب راه صحیح برای عملکرد آینده و رسیدن به اهداف می باشد.
نتایج علمی و عملی نشان می دهد که تقسیم کار خصوصا بین افراد متخصص بر بازدهی و نتایج مثبت کار می افزاید و با توجه به مزایای تقسیم کار که از قبیل: انجام بهتر امور – بالا رفتن کیفیت انجام کار- جلوگیری از اتلاف وقت می باشد، نمی توان به سادگی از آن چشم پوشی نمود.
مهمترین و معمول ترین ابزارهای رسمی نمودن سازمان، تهیه نمودار ها و راهنما ی سازمانی است و هنگامی سازمان رسمیت می باید که نمودار سازمانی آن شكل گیرد و فعالیت ها تقسیم شود و نحوه ارتباط واحدها و پستها با هم به صورت مکتوب معین گردد.
از این رو با توجه به اهمیت موضوع برآن شدیم تا با تنظیم این سند و میثاق همکاری بتوانیم در امر ورزش به کارایی مطلوب دست یابیم و با اجرای این آیین نامه امید است تا با تاکید بر ساختارمند نمودن و تدوین قوانین و مقررات، گامهایی استوار در جهت نهادینه ساختن تفکر سیستمی و جامع نگری در ورزش کشور برداریم  انشاء ا... .

توجه: استفاده از این آیین نامه باذکر منابع و نام تهیه کننده بلامانع می باشد.

دریافت آیین نامه هیات استان

دریافت آیین نامه هیات شهرستان

بعد از مطالعه آیین نامه لطفا نظر خودتونرو هم بنویسید

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۱۰/۰۵ساعت 14:36  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

بهرام افشارزاده در گفت و گو با ايپنا:

استعفاي مديران دو شغله ورزشي غيرممكن است/ مديراني همانند دنيامالي و تابش خود را فداي ورزش كرده‌اند

بهرام افشارزاده در گفت و گو وبا خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا) با اشاره به اينكه موضوع دوشغله بودن مديران ورزشي درحال برطرف شدن است گفت: استخدام 24 هزار نيرو نه تنها ساده نيست بلكه غير ممكن است روساي فدراسيون ها از فيلترهاي زيادي رد شده اند تا به اين جايگاه رسيده اند و ما مي توانيم براي اداره امور آن رشته ورزشي خاص به آنها اعتماد كنيم.

دبير كل كميته ملي المپيك اضافه كرد:‌رياست فدراسيون مسئوليت سنگيني است كه نمي‌توان به دوش هر كسي گذاشت.افرادي مثل مهندس دنيامالي يا مهندس تابش انسان هايي استثنايي هستند كه نيازي به اين سمتها ندارند. آنها از فرصتي كه بايد در كنار خانواده‌شان باشند مي زنند و براي پيشبرد ورزش كشور تلاش مي كنند حضور اين افراد مسئوليت پذير در ورزش قابل احترام است.اين افراد خودشان را فداي ورزش كرده‌اند و همه تلاششان موفقيت ورزش است.

افشارزاده با اشاره به اينكه از حضور روساي فعال فدراسيون ها بايد قدرداني كرد اظهار داشت:‌تغيير روساي فدراسيون ها به علت دو شغله بودنشان غير ممكن است و اين مساله نيز به زودي حل مي شود.

منبع: فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب کشور

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۱۰/۰۴ساعت 14:38  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

ديدار ويل ون دليدر مربي مطرح قايقراني کشور هلند با آقاي بهرام افشارزاده

ژاک روگ از توسعه اين رشته در ايران خرسند مي شود

در اين ديدار ويل ون دليدر که سرمربيگري تيم ملي بلژيک را در کارنامه خود دارد با تشکر از بهرام افشارزاده گفت : ژاک روگ رياست کميته بين المللي المپيک از توسعه اين رشته در ايران بسيار خرسند خواهد شد.

وي افزود: اگر امکانات مورد لزوم فراهم شود اين رشته مي تواند در ايران پيشرفت کند. آماده سازي محل تمرينات ، خريداري قايق ها و تجهيزات به روز و برگزاري کلاس هاي آموزشي از مهم ترين نيازمندي ها جهت پيشرفت اين رشته در ايران مي باشد .

ويل ون دليدر ادامه داد: سنجش زماني، در اين رشته بسيار مهم است و ما مي خواهيم با 200 ورزشکار مستعد در کشور شروع کرده و پس از انجام پروسه هاي لازم به 104 نفر برتر اين رشته در ايران دست يابيم. با توجه به وضعيت جوي ايران ما مي توانيم در فصل هاي بهار و تابستان در درياي خزر و در فصل هاي پائيز و زمستان در خليج فارس تمرينات خود را برقرارکنيم.

اين مربي هلندي تاكيد كرد: در صورت به تفاهم رسيدن با فدراسيون قايقراني ايران از دو کمک مربي غير ايراني بهره خواهيم برد و با نگاه به سنين پايه در نظر دارم ورزشکاران را در دو گروه A و B انتخاب کرده و پروسه لازم را جهت رسيدن به کشورهاي مدعي طي کنيم.

شايان ذکر است که در اين نشست بهرام افشارزاده دبيرکل کميته ملي المپيک نيز طي سخناني برنامه هاي ويل ون دليدر را مناسب توصيف کرد و اظهار اميدواري کرد که ورزش قايقراني کشورمان در رشته بادباني بتواند در بازي هاي آسيائي آينده به مدال دست پيدا کند.

شايان ذکر است که ميزان دستمزد مربي فوق نيز در اين نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تفاهم لازم در اين زمينه با توجه به شرايط طرفين صورت پذيرد.

منبع: فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب کشور

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۱۰/۰۴ساعت 14:37  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

"ویل ون بلیدر" مربی هلندی، یکی از 10 مربی برجسته دنیا در رشته قایقهای بادبانی دوشنبه مورخ 15آذر 87 ساعت 15:00به همراه همسر کره ای خود وارد بندرعباس شد.
وی پس از انجام مذاکرات اولیه با رئیس فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب کشور تصمیم به بررسی شرایط اولیه شهرستانهای ساحلی جهت راه اندازی رشته قایقهای بادبانی در ایران نموده است.
این مربی هلندی در کارنامه عملکرد خود مربیگری در تیمهای پایه بلژیک و هلند را دارد و با دو شرط اولیه دنیامالی رئیس فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب کشور مواجه شد که بدین شرح است: "1- کسب حداقل 4مدال جهانی در اولین دوره از مسابقات پیش رو 2- کسب حداقل یک سهمیه در المپیک 2012.
این مربی در اولین برنامه سفرخود هرمزگان را به عنوان اولین استان مورد نظرقرار داد و برای بررسی شرایط موجود در هرمزگان چمدان خود را بسته و راهی خطه جنوب شد!
روز دوشنبه 25آذر ساعت 15:00 ویل ون بلیدر با همسرش وارد بندرعباس می شود که در روز اول به بررسی سه نقطه از سواحل بندرعباس می پردازد و سپس بعد از بررسی نقشه ها و وضعیت جریانهای باد و آب استان، جزیره هرمز و قشم را برای برنامه روزبعد خود انتخاب می کند.
صبح روز سه شنبه به دلیل مواج بودن دریا، تردد قایقهای مسافربری صورت نمی گرفت که باعث شد برنامه سفر تغییر کرده و شرایط سفر به شهرستانهای بندرخمیر و بندرلنگه فراهم شود، که این مربی با استقبال شهردار، مسئولین شهر و روئسای هیات های شهرستان های بندرخمیر و بندرلنگه روبه رو شد و سپس از مناطق مختلف که دارای شرایط مورد نظر جهت راه اندازی کلوپ قایق های بادبانی بودند، بازدید شد و سپس جهت آشنایی این مربی با جاذبه های هرمزگان، از جنگل حرا، برکه های تاریخی آب، قلعه و مساجد تاریخی بازدید به عمل آمد.
شایان ذکر است این مربی هلندی از سرعت عمل هماهنگی مجموعه متعجب شده بود و گفت: با تغییر برنامه سفر چگونه کل این کارها در یک روز انجام شد؟! اگر در هلند بودیم این کارها حداقل یک هفته وقت می برد!!!
پس از بازگشت به بندرعباس ویل ون به همراه تنی چند از مسئولین هیات قایقرانی استان به بررسی تصاویر و نقشه ها ومیزان جزرو مد دریا و عمق های مختلف آب پرداختند و در همان شب هرمزگان را با کوله باری از تصاویر و نقشها به مقصد تهران ترک کردند.
این مربی در دور دوم سفر خود سری به خطه شمال و بررسی منایع آبی آن خواهد زد و نتیجه نهایی جهت انتخاب محل استقرر پایگاه تیم ملی قایق های بادبانی را به رئیس فدراسیون گزارش خواهد داد و بدین شکل قدم اول جهت نهادینه ساختن رشته های بادبانی در کشور رقم خواهد خورد...
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۹/۳۰ساعت 14:17  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

افتخار اولین نشست اختصاصی هیات های ورزشی با مدیر کل جدید هرمزگان نسیب هیات قایقرانی شد!

در این نشست که در مورخ ۱۱آذر ماه در دفتر مدیر کل تربیت بدنی تشکیل شد، رییس هیات استان، روئسای کمیته های استانی، روئسای هیات قایقرانی و اسکی روی آب شهرستان ها به همراه برخی از نایب روئسای بانو و دبیر هیات های قایقرانی شهرستان ها حضور داشتند. بعد از تبریک به مدیر کل جدید مختصری از تاریخچه هیات و بیان افتخار آفرینی های قایقرانی در طی دو سال و نیم فعالیت در استان پرداخته شد و بعد از معرفی مسئولین هیات ها، دقدقه های هیات ها و موانع پیش روی قایقرانی استان پرداخته شد.

رضا محمدی اصل نیز انتظار تربیت بدنی استان را از هیات بالا بردن آمار ورزشکاران سازمان یافت و کسب مدال در مسابقات المپیاد ایرانیان خواند و گفت اگر بتوانیم به این دو هدف اولیه دست یابیم می توانیم شاهد حضور بیشتر ورزشکاران استانمان در اردو های تیم ملی باشیم که این خود افتخار بزرگی برای هرمزگان خواهد بود.

در پایان مراسم نیز این تندیس نفیسی از سوی هیات قایقرانی استان به مدیر کل تربیت بدنی اهدا شد.

بر یک روی این پاروی دراگون بت تصویر لنج (کشتی های بومی) و جنگلهای حرا توسط هنرمندان استان (احمد کارگران) نقاشی شده است و در روی دیگر کفه پارو دو بیت شعر خطاطی شده است.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۹/۱۶ساعت 14:18  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

 طي مراسمي در هتل المپيك تهران از هيأت هاي ورزشي برتر كشور تقدير شد.
اين مراسم كه از سوي سازمان تربيت بدني كشور نهم آذرماه با حضور هيأت هاي برتر استانهاي سراسر كشور برگزار شد، نمايندگانی از هرمزگان نيز در آن شركت داشتند.
هيأت هاي برتر شناخته شده هرمزگان توسط سازمان تربيت بدني كل كشور هيأت هاي قايقراني، فوتبال و واليبال بودند كه از روساي اين هيأتها دعوت به عمل آمد كه به همراه رضا محمدي اصل مدير كل تربيت بدني استان، حميدرضا برومند معاونت ورزشي ايشان در مراسم حضور پيدا نمودند كه طي مراسم باشكوهي هيأت هاي برتر لوح تقدير خود را از دست مهندس محمد علي آبادي معاون رئيس جمهور و سازمان تربيت بدني كشور گرفتند.
مهندس شهابي پور رئيس هيأت قايقراني استان با توجه به انتخاب اين هيأت نوپا به عنوان هيأت برتر گفت: از آنجائيكه بيش ازدو و نيم سال از راه اندازي هيأت قايقراني و اسكي روي آب استان نمي گذرد که این افتخار نسیب هیات قایقرانی شده است تا در كنار هيأت هاي با سابقه استان  عنوان هیات برتر را کسب نماید و اين امكان پذير نبوده مگر با تلاش و پشتكار اعضاي هيأت هاي قايقراني در سراسر استان و حمايت مسئولين امر در اين بخش.
در حال حاضر توانسته ايم قريب دو هزار ورزشکار، مربی و داور را در قالب هفت رشته ورزشي در 10مركز و باشگاه ورزشي در شهرهاي مختلف راه اندازي نمائيم كه اين خود سبب شده است با توجه به استعدادهاي بالقوه در استان بتوانيم در مسابقات كشوري به يكي از مدعيان قهرماني كشور تبديل شويم و اين امر در حالي محقق شده است كه در استان یک پيست استاندارد هم وجود ندارد! و مربيان و ورزشكاران در اين مسير سختي هاي زيادي را متحمل شده اند كه البته با برنامه ريزي هاي صورت گرفته در اواخر سال 86 موفق شديم ساخت پيست قايقراني بندرعباس را با حمايت استاندار محترم و مديران استان به تصويب هيأت وزيران برسانيم.
و در حال حاضر در مرحله مطالعات اوليه قرار دارد و روند اجرايي آن در سال 88 به همت مديران ارشد استان آغاز خواهد شد كه در نظر داريم در چشم انداز ورزشهاي آبي استان، قايقراني را به ورزش اول استان در بعد همگاني و قهرماني تبديل كنيم.
مهندس شهابي پور در پايان از روساي هيأت هاي قايقراني بندرعباس، ميناب، کوهستک، تیاب، هرمز، بندرلنگه، فين، جاسك، قشم و ابوموسي تقدير كرد و گفت: اميدواريم به كمك هيأت هاي شهرستانها بتوانيم از تمامي امكانات موجود در استان استفاده نمائيم تا ورزشهاي آبي و ساحلي را كه ورزشهاي اصيل و بومي اين منطقه است را جامه اي نو بپوشانيم.
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۰۹/۱۲ساعت 14:23  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

٢٠ فروند قایق بادبانی، تجهیزات دستگاه اتوماتیک استارت و فتوفینیش یکماه دیگر وارد ایران می شود.


فرزام خواه رئیس کمیته روابط عمومی فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب گفت : تجهیزات دستگاه اتوماتیک استارت در 3خط و هرخط 9 لاین از بهترین سازنده این تجهیزات در مجارستان خریداری شده و ظرف یکماه آینده وارد ایران می شود.
این سیستم ترکیبی از سیستم های پنوماتیک و هیدرولیک است و دارای نگهدارنده هایی هستند که توسط سیستم جریان برق که سرعتی معادل سرعت نور داردکار می کند و قابلیت استارت یکسان را به ورزشکاران می دهد . همچنین فتوفینیش جدیدترین و پیچیده ترین سیستم پایان خط با دقت اندازه گیری دو ده هزارم ثانیه است که از تایم ترونیکس بلژیک خریداری شده است. ضمن اینکه قیمت این 2 دستگاه بالغ بر 222 هزار یورو شده است .
فرزام خواه ادامه داد: تعداد 20 فروند قایق بادبانی لیزر با 171 متعلقات به ارزش 84 هزار یورو نیز به زودی وارد ایران می شود. این قایق در مسابقات المپیک حضور داردو پس از طی شدن مراحل قانونی در اختیار پایگاههای قهرمانی و استعدادیابی در برخی از هیات های قایقرانی قرار می گیرد و شروع فعالیت این رشته آغاز خواهد شد.

منبع: فدراسیون قایقرانی واسکی روی آب کشور

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۹/۱۰ساعت 14:21  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

مسعود مرشدی مدیرکل تربیت بدنی استان هرمزگان بعد از قریب به 3 سال خدمت به جامعه ورزش رفت تا خدمات خود را در جایی دیگر و به افراد و افکار جدید ادامه دهد.
از مطالباتی که در امر ورزش در دوره مسعود مرشدی اخذ شد به آب اندازی ورزش قایقرانی و اسکی روی آب (در قالب هیات ورزشی) در استان بود که بذر آنرا مرشدی در هرمزگان نهاد و تا به الآن که قریب 2سال از راه اندازی هیات قایقرانی می گذرد استان ارای 2000قایقران و قهرمانان کشوری در رشته های کایاک (بانوان و آقایان) کانو کانادایی (آقایان) و ماراتن می باشد.
از دیگر مطالباتی که در این دوره انجام گرفت تایید هیات وزیران جهت احداث دهکده ورزشهای آبی و ساحلی در بندرعباس بود که تا بخش مطالعات اولیه (فاز صفر) توسط هیات قایقرانی و اسکی روی آب استان و (فاز یک) شرکت مشاورین فجر توسعه پیش رفت که این خود در سالهای آینده باعث تحولات عظیمی در ورزشهای آبی و ساحلی در استان خواهد شد.
مدیر کل جدید نیز با افکار جدید و برنامه های نوع در سدد است تا بتواند خدمت رسانی را به جامعه ورزش کامل تر کند. رضا محمدی اصل در نشستی که با کارکنان تربیت بدنی و روئسای هیات ورزشی در تاریخ 04/09/87 داشتند با حوصله به دقدقه  و مشکلات همه گوش دادند تا با برنامه ریزی جامع و اصولی بتواند در دوره خدمت خود به مردم مهمان نواز و دریادل، رضایت حضرت باری تعالی را به دست آورد.

*با آرزوی موفقیت برای خدمتگذاران نظام جمهوری اسلامی ایران در هر پست و مقامی که هستند*

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۰۹/۰۵ساعت 14:17  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

مسابقات قهرمانی کشورآبهای آرام در رده های سنی جوانان و بزرگسالان ودر بخش آقایان و بانوان در دریاچه آزادی با مشخص شدن تیم های قهرمان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی هیات قایقرانی و اسکی روی آب، 18 تیم شرکت کننده در این مسابقات در مسافت های 200، 500، 1000 و16000 متر تا 20 آبانماه در دریاچه آزادی با هم به رقابت می پردازند.
تیم قایقرانی هرمزگان با کسب 1مدال طلا، 2مدال نقره و 16مدال برنز پنجشنبه 23 آبان ماه به استان بازگشتند که در بدو ورودشان مورد استقبال مسئولین هیات قایقرانی و اسکی روی آب به همراه مسئولین اداره کل تربیت بدنی و جمعی از خانواده ورزشکاران قرار گرفتند.
نتایج کسب شده توسط تیم قایقرانی زنان و مردان استان به شرح ذیل می باشد:

در بخش آقایان

- در کایاک دو نفره:
علی دولتشاهی و یونس معتصمی یک مدال برنز

- در کانو تک فره:
حسام جمشیدی یک مدال برنز

در بخش بانوان

- در کایاک تک نفره:
مریم عبدالهی به یک مدال نقره
هما نجیبی فینی مقام یک نقره و سه مدال برنز
کیمیا مینابی نژاد مقام دو مدال برنز

- در کایاک دو نفره:
سمیه غفاری و سارا حیدریان یک مدال طلا
هما نجیبی فینی و آرزو پاسلار سه مدال برنز
سمانه صفایی و صبا صیادبورانی مقام یک برنزمدال

- در کایاک چهار نفره:
هما نجیبی فینی ، سارا حیدریان ، سمیه جعفری و آرزو پاسلارسه مدال برنز
صبا صیادی پوریان ، سمانه شفیعی ، کیمیا مینابی نژاد و مریم عبدالهی دو مدال برنز

در پایان این رقابتها و در امتیازبندی تیمی در بخش آقایان ودر رده سنی بزرگسالان مازندران با 117 به مقام قهرمانی رسید، گیلان با 115 امتیاز دوم شد و کردستان با 75 امتیاز در رده سوم جای گرفت. در رده سنی جوانان نیز گیلان با 92 امتیاز، مازندران با 81 امتیازو تهران الف با 53 امتیاز به ترتیب اول تا سوم شدند.

در بخش بانوان و در رده سنی بزرگسالان، تهران الف با 43 امتیاز اول شد، گیلان با 35 امتیاز و هرمزگان با 23 امتیاز در رده های دوم و سوم جای گرفتند. در رده سنی جوانان تهران الف با 63 امتیاز ، بوشهر با 49 امتیاز و هرمزگان با 38 امتیاز در رده های اول تا سوم جای گرفتند.
شایان ذکر است مربیان تیم آقایان و بانوان تیم منتخب استان را به ترتیب آقای مجید فیروزی و خانم آرزو پاسلار بر عهده داشتند.

جهت مشاهده تصاویر بر روی پیوندهای زیر کلیک کنید!

تصویرشماره۱                تصویر شماره ۲                تصویر شماره ۳

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۳ساعت 14:16  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

قابل توجه علاقه مندان به رشته قایق های بادبانی

اولین دوره آشنایی با اصول و مبانی قایقهای بادبانی زیر نظر مدرس خارجی و به همت هیات قایقرانی استان هرمزگان و همچنین هیات بندرعباس برگزار می شود. علاقه مندان می توانند جهت حضور در دوره آموزشی فوق در زمان ذکر شده به نشانی زیر مراجعه نمایند.
قابل ذکر است با تلاش هیات قایقرانی و اسکی روی آب استان تا یک ماه آینده اولین قایقهای بادبانی در خلیج نیلگون فارس به آب انداخته می شود، که بر اساس اولویت از نیروهای آموزش دیده در این دوره  و سپس از سایر علاقه مندان استفاده خواهد شد.

در ضمن ورودی سایر دوستانی که از استان های دیگر تشریف می آورند به دیده منت می پذیریم.

مکان: بندرعباس - بلوار امام خمینی (رحمت الله علیه) - میدان یادبود به سمت سه راه هتل هما - مجتمع ورزشی هفتم تیر - سالن اجتماعات
زمان: پنج شنبه بیست و سوم آبان ماه ۸۷ - ساعت ۱۸:۳۰

*ورود برای عموم آزاد است* 
(و البته رایگان)

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۲۰ساعت 14:15  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

 برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی بر روی عکس کلیک کنید.

برای اولین بار در استان و دومین بار در تاریخ کشور دوره آموزش قایقهای بادبانی برگزار می شود. این دوره زیر نظر مربی پاکستانی (خالد پرویز) پنج شنبه ۲۳آبان در بندرعباس برپا می گردد.

ورود برای عموم آزاد است (و البته رایگان).
جهت اطلاع از محل برگزاری روزهای دو شنبه و چهارشنبه به همین وب سایت مراجعه نمایید.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۹ساعت 14:12  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

علی آبادی امروز (پنج شنبه 16آبان) ظهر جهت رفع موانع پیش روی پروژه "استادیوم 20000نفری بندرعباس" وارد هرمزگان شد.
... ترتیب ملاقات روسای هیات های استانی با رییس سازمان تربیت بدنی کشور توسط اداره تربیت بدنی استان داداه شد، و طبق معمول به خاطر بی برنامه گی، با تغییر محل جلسه و البته پس از ۲ ساعتو ۳۰دقیقه انتظار، در ساعت 20:20 در سالن اجتماعات استانداری ملاقات صورت گرفت!
این در حالی بود که تا ساعت پریدن علی آبادی (البته با هواپیما) یک ساعت و ربع بیشتر باقی نمانده بود که 45دقیقه آن را در همین جلسه به سر برد.
به همین دلیل از مقدمه چینی و معرفی تک تک نفرات و پذیرایی و ... خبری نبود و فقط به اهم دقدقه ها و مشکلات هیات ها پرداخته شد، این در حالی بود که بیشترین صحبت در خصوص ورزشهای آبی بود و این صحبتها بدین شکل آغاز شد:
آغازگر صحبت در بین هیات ها مهندس شهابی پور رییس هیات قایقرانی و اسکی روی آب استان هرمزگان بود، که طبق معمول قایقرانی پیشتازی خود را در بین ورزشهای دیگر به رخ می کشید.
در بخش پایانی این جلسه نیز علی آبادی با چند مثال از فعالیت قایقرانی در استان سخنانش را چنین آغاز نمود:
در سفر قبلی خود به استان که در روز جمعه انجام شد شاهد تمرین بانون قایقران در بندرعباس بودم  بعد از سفر به جزیره هرمز نیز همین تصویر را مشاهده نمودم که بسیار باعث تعجب بود! که در این ظهر گرم بندرعباس ورزشکاران با عشق و علاقه و آمادگی به تمرین خود ادامه می دهند تا به اوج برسند... این صحنه در سفر امروزم به هرمز نیز مجدد اتفاق افتاد که نشان از فعالیت چشمگیر قایقرانی  در استان می باشد... در بخش دیگری از بیانات خود نیز فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب ایران را جزء فدراسیون های برتر کشور اعلام نمود و گفت این موضوع باید باعث قوت قلب بیشتر شما (هیات قایقرانی) شود.
علی آبادی در بخشی از سخنان خود نیز به بیاناتی ارزشمند بالاترین مقام حکومتی و فقهی کشور پرداختند و گفتن : ورزش اگر بر جوانان لازم است برای سنین بالا واجب است. ( آیت الله سید علی خامنه ای)

جهت دریافت نظر مهندس علی آبادی (به صورت صوتی) در رابطه با قایقرانی بر روی دریافت فایل کلیک کنید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۶ساعت 14:11  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

راي گـيـري بـــراي انتخــاب ريس جـديــد

آقا ما با كسي شو خي نداريم . و كاملاجدي حرف ميزنيم. مي خوايم  واسه رياست جديد كميته دراگون كشور راي گيري كنيم . كانديد  شدن برای همه آزاده. هر كي بخواد كانديد بشه با خوندن شرايط زير مي تونه اعلام آمادگي كنه. شايد حداقل يكي پيدا شد كه سكان اين كميته ولبشو را درست به دست بگيره.  گفتيم كه با كسي شوخي نداريم .

از همين امروز هم ميتونين كار تبليغات رو شروع كنين. و بگين اگه شما راي بياري چه بر نامه هايي واسه كميته دراگون دارين ولي خدايش كسي لاف(چاخان) نزنه. راست و مردونه حرف تون رو بزنين.

شرايط نامزدي جهت رياست كميته درگون بوت ايران:

-سر زبون داشته باشه

-خدايش پير پاتال نباشه

-سرش  به تنش به ارزه

-سكان داريش هم خوب باشه

-جورابشو یکروز درمیون بشوره

-دو دست كت وشلوار خوب داشته باشه

-اهل پارتي بازي و باند بازي نباشه كه اصلا نمي زاريم كانديد بشه

-بتونه تجهیزات مورد نیاز شهرستان ها رو تامین کنه(از قبیل پارو و سکان)

-به فکر شهرستانهای دور افتاده از عنایتهای تهرانی ها و شمالی ها باشه

-دختر يا پسر بالاي ۱۸ ساله نداشته باشه(یه وقت ديدي گذاشتش "درآمر تيم ملي")

-سوادش در حدي باشه كه نخواد به جايه امضا انگشت بزنه (آخه خدايش خيلي آبرو ریزیه)

خلاصه اگه ديدي مي توني با اين شريط كنار بياي -۱.يه قطعه عكس -۲. یه نسخه از آخرین مدرک تحصیلی -۳.مشخصات كامل تونو ایمیل بزنید به فدراسیون (ایمیل فدراسیون :info@icf.ir)

از همين امروز هم شروع ميشه. ما منتظر  پيشنهادت شما جهت هر چه بهتر برگزار شدن اين انتخابات هستيم.

* اگر نظری دارید، می خواید نامزد بشید، یا به شرایط نامزدها چیزی اضافه نمایید، یا بلکل از طرفدارهای رییس فعلی هستید و دلیلی بر ابقای وی در سمت فعلی اش را دارید و اگر با ریس کمیته های دیگر مشکلی دارید مطرح کنید شاید برای اون هم انتخابات برگزار کردیم. شما می تونین در بخش نظرات رو راست حرفتونو بزنید.

منبع:وبلاگ دراگون بت بندرعباس

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۴ساعت 14:8  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

قایق های بادبانی (ویژه مسابقات آسیایی و جهانی):

برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی بر روی عکس کلیک کنید.
 Wind Surfing
سبکترین نوع قایق بادبانی "Wind Surfing" نام دارد. این نوع قایق شبيه به تخته موج سواري مي باشد كه يك بادبان بر روی آن نصب شده و ورزشکار بر روی آن به حالت ایستاده قایق را هدایت می کند.این نوع قایق به دلیل وزن کم از سرعت خیلی بالایی برخوردار است و انجام حركات نمايشي (جرخش سريع، پرشهاي بلند از روي امواج و پشتك زدن در هوا) با اين نوع قايق امكان پذير است.
مسابقات آسيايي:             دارد
مسابقات المپيك:               دارد

Laser standard
این قایق سریع ترين قایق بادبانی به حساب می آید و فقط مخصوص آقایان می باشد.
ورزشكاران اين رشته به لحاظ وزني الزاما در محدوده هفتادوپنج تا هشتاد كيلوگرم هستند.
مسابقات آسيايي:          دارد
مسابقات المپيك:            دارد

 Laser 420  
نام این قایق را بر اساس طول آن یعنی 420 سانتی متر انتخاب نموده اند. این قایق دارای سه بادبان است و طول 420 سانتيمتري آن اجازه می دهد تا دو نفر را حمل نماید و با سرعت خوبی در دریا به راه خود ادامه دهد. این قایق ویژه افراد زیر 20  سال می باشد.
مسابقات آسيايي:          دارد
مسابقات المپيك:           ندارد

Laser 470
نام این قایق را بر اساس طول آن یعنی 470 سانتی متر انتخاب نموده اند. این قایق دارای سه بادبان می باشد و برای استفاده از این قایق محدودیتی در سن یا جنسیت ورزشکار وجود ندارد.
مسابقات آسيايي:          دارد
مسابقات المپيك:            دارد

Laser Radial
شباهت زیادی با قایق Laser 470  دارد با این تفاوت که بادبان این قایق بلندتر از مدل قبلی خودش است.  در مسابقات  بازی های آسیایی رقابت زنان و مردان به صورت Mix برگزار مي گردد.
مسابقات آسيايي:            دارد
مسابقات المپيك:             ويژه بانوان دارد

Hobie16  or  Tornado
این قایق بسیار سریع است و دارای دو بادبان می باشد و از داشتن سنتربرد معاف است این قایق توانایی حمل دو نفر را نیز دارد.
مسابقات آسيايي:          دارد
مسابقات المپيك:            دارد

Optimist
این قایق از تعادل خوبی برخوردار است و در بادهای شدید تا 110 نات قابل استفاده است، این قایق ویژه کودکان و نوجوانان هشت تا پانزده ساله طراحی شده است.
مسابقات آسيايي:          دارد
مسابقات المپيك:           ندارد

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۴ساعت 14:8  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

به گزارش روابط عمومي هيأت قايقراني و اسكي روي آب استان هرمزگان قايقرانان هرمزگاني با كسب سه مدال طلا ، سه مدال نقره و يك برنز در مسابقات قهرماني كشوري توانستند در مجموع به مقام دوم تيمي در بخش آقايان ودر رده بانوان به مقام سوم تيمي دست پيدا كنند . اين مسابقات كه هشتم و نهم آبانماه در درياچه مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار شد شاهد رقابت 111 قايقران در قالب 14 تيم شركت كننده از سراسر كشور بود كه در رده نونهالان و نوجوانان در بخش آقايان و بانوان برگزار گرديد.برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی بر روی عکس کلیک نمایید.

در نهايت تيمهاي گيلان ، هرمزگان و مازندران در بخش آقايان به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را كسب نمودند . در بخش بانوان نيز تهران الف ، گيلان و هرمزگان به ترتيب تيم هاي برتر اين دوره از رقابتها بودند .
اين دوره از مسابقات قايقراني در رشته قايق كيندربت ، قايق كاياك و قايق كانو كانادايي برگزار شد كه براي اولين بار ورزشكاران هرمزگاني با وجود محدوديتهاي تجهيزاتي در رشته كانوكانادايي موفق به كسب مدال شدند .
نتيجه اين دوره از رقابتها به شرح ذيل مي باشد :‌
- آقايان :‌
 ايوب جاشونيا از جزيره هرمز دو مدال نقره در بخش كانوكانادايي و در مسافتهاي 1000و 2000 متر
حسين صادقي گوربندي از شهرستان ميناب مدال برنز در رشته كيندربت و مسافت 1000 متر
- خانمها :
‌ مينا عبدالهي از بندرعباس دو مدال طلا در بخش كاياك در مسافتهاي 1000و 2000 متر
 زينب تازي نيا از بندرعباس مدال طلا و نقره رشته كيندربت در مسافتهاي 1000و 2000متر
تيم آقايان نيز به مربيگري آقاي مجيد فيروزي و حسام جمشيدي و به سرپرستي سيد محمود بحريني به همراه 13 ورزشكار به نمايندگي از استان هرمزگان در تهران حضور پيدا كردند .
تيم بانوان متشكل از 10 ورزشكار به مربيگري سركار خانم آرزو پاسلار و به سرپرستي سركار خانم سميه غفاري به مسابقات اعزام شدند . شايان ذكر است سركار خانم سارا حيدريان نيز به عنوان داور اين دوره از مسابقات از استان هرمزگان به اين رقابتها اعزام شدند .
قايقرانان هرمزگاني شنبه 11 آبانماه ساعت 8:40 صبح ازمسابقات بازگشتند كه در بدو ورودشان مورد استقبال مدير كل تربيت بدني استان ، رئيس هيأت قايقراني و اسكي روي آب استان ، جمعي از مسئولين هيأت قايقراني و اسكي روي آب شهرستانها و خانواده ورزشكاران قرار گرفتند .
مدير كل تربيت بدني استان با تبريك به ورزشكاران و مربيان قايقراني و تقدير از زحمات مسئولين هيأت ، ورزش قايقراني را جزء ورزشهاي مدال آور هرمزگان خواندند و قول مساعد جهت حمايتهاي استاندار و مسئولين استاني از ورزشهاي آبي را ياد آور شدند و افزودند كه :‌ " با تمام مشغله هاي اداري شخصا علاقه مند بودند به استقبال قهرمانان قايقراني بيايم و در حضور آنها باشم ." مسعود مرشدي در پاياين گفت :‌ به تمام ورزشكاراني كه در اين رقابتها شركت كردند به همراه مربيان آنها هدايايي اهداء خواهد شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۲ساعت 14:7  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

برای مشاهده تصویر در ابعاد واقعی بر روی عکس کلیک کنید.دور برگشت مسابقات باشگاه ها و دسته جات آزاد قایقرانی ششم آذر ماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.
این مسابقات در رده سنی بزرگسالان و جوانان در رشته کایاک یک و دونفره در مسافتهای 500 و 1000متر با حضور 6 تیم برگزار شد.
باشگاه تایدواتر از هرمزگان، باشگاه ملوان انزلی از گیلان، باشگاه پروما و باشگاه نفت فلات قاره از تهران، باشگاه ماهیان خاویاری از گلستان و باشگاه بنادر و کشتیرانی نوشهر از مازندران تیم های شرکت کننده در این دوره از رقابتها بودند که در پی رقابتی نفسگیر و در هوای 15 درجه سانتیگراد تهران به رقابت پرداختند.
نمایندگان هرمزگانی در قالب تیم 8 نفره باشگاه فرهنگی ورزشی تایدواتر هرمزگان در این رقابتها حضور پیدا نمودند که پس از رقابتی سخت و نفسگیر موفق به کسب 7 مدال انفرادی برای استان شدند.
نتایج انفرادی کسب شده توسط قایقرانان باشگاه فرهنگی ورزشی تایدواتر به شرح ذیل می باشد:
- نتایج انفرادی رده سنی جوانان:
کیمیا مینابی نژاد مقام دوم در کایاک تک نفره
فروغ رفیع نیا مقام سوم کایاک تک نفره
کیمیا مینابی نژاد و فروغ رفیع نیا مقام سوم کایاک دو نفره
- نتایج انفرادی رده سنی بزرگسالان:
سپیده همامی مقام اول کایاک تک نفره
هما نجیبی فینی مقام دوم کایاک تک نفره
درسا کفیلی و سپیده همامی 2 مقام دومی در مسافت های 500 و 10 متر کایاک دو نفره را از آن خود نمودند.
نتایج تیمی بدست آمده این رقابت ها نیز بدین شرح است:
در رده جوانان، باشگاه فروما با 49 امتیاز، ملوان انزلی با 40امتیاز و تایدواتر هرمزگان با 27 امتیاز مقام های اول تا سوم را از آن خود نمودند.
در بخش بزرگسالان نیز باشگاه نفت فلات قاره با 52 امتیاز، باشگاه فرهنگی ورزش تایدواتر هرمزگان با 39 امتیاز و باشگاه پروما با 31 امتیاز تیمهای برتر اولین دوره رقابتهای باشگاه های قایقرانی بودند.
شایان ذکر است تیم 8 نفره تایدواتر هرمزگان به مربیگری سرکار خانم آرزو پاسلار و سرپرستی سرکار خانم غفاری و متشکل از کیمیا مینابی نژاد، هما نجیبی فینی، هدیه کاظمی، درسا کفیلی، سپیده همامی و فروغ رفیع نیا به عنوان پاروکشان تیم در این رقابت ها حضور پیدا نمودند.
افتخار آفرینان قایقرانی هرمزگان جمعه هشتم آذر به استان بازگشتند که در بدو ورودشان مورد استقبال شهابی پور رئیس هیات قایقرانی و اسکی روی آب استان، محمدی اصل مدیر کل تربیت بدنی استان هرمزگان، سوری رئیس تربیت بدنی شرکت تایدواتر و جمعی از خانواده های ورزشکاران قرار گرفتند.
آرزو پاسلار مربی تیم فرهنگی ورزشی تایدواتر هرمزگان با ابراز خورسندی از روی کار آمدن باشگاه تایدواتر، بعد از تشکر از آقای صادقی مدیر عامل تایدواتر و سرکار خانم مصدق مسئول ورزش بانوان تایدواتر گفت در حال برنامه ریزی هستیم تا انشاا... بتوانیم باشگاه تمرینی تایدواتر را ویژه کارکنان و فرزندانشان به صورت اختصاصی راه اندازی نماییم و بتوانیم در مسابقات سالانه ارگانهای دریایی نیز شرکت نماییم.
شهابی پور نیز از طلوع قهرمانی در عرصه قایقرانی استان خبر داد و گفت:ما در سطح رقابتهای کشوری هر دوره جزء مدعیان قهرمانی در بین تیم های آقایان و بانوان هستیم و امید است باتوجه به فراهم بودن زمینه مناسب جهت ورود باشگاه های خصوصی و دولتی به این عرصه، بتوانیم ورزشهای آبی را در استان حرفه ای نماییم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۰۹ساعت 14:18  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

مراسم افتتاحیه رشته قایق بادبانی دوشنبه 6 آبان ماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار گردید.


اين مراسم با حضور معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی جناب آقای مهندس علی آبادی و جمعی از مسئولین سازمان- مهندس احمد دنيامالي رئيس فدراسيون و اعضاي هيئت رئيسه برگزار شد.

علی آبادی: نتایج قایقرانی در یکسال و نیم گذشته نورامید را دردل مسئولین سازمان تربیت بدنی روشن کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی و اسکی روی آب ، این مراسم از ساعت 45/8 دقیقه امروز صبح با حضور مهندس علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی، مهندس نجفی معاون هماهنگی امور استانها ، ربابه شهریان مدیر کل توسعه ورزش بانوان، مددی مدیر کل تربیت بدنی استان تهران ،بهرام افشارزاده رئیس فدراسیون وزنه برداری ، احمد دنیامالی و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون قایقرانی برگزار شد.
پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود اسلامی ایران مجری از احمد دنیامالی دعوت بعمل آورد و وی در خصوص راه اندازی این رشته جدید گفت: ما با راه اندازی این رشته و سرمایه گذاری مناسب بر روی آن می خواهیم سهمی در راستای استراتژی سازمان تربیت بدنی داشته باشیم.
وی ادامه داد: پس از مسابقات دوحه و دیدن این رشته کمیته بادبانی را در ایران راه اندازی کردیم ولی در آن زمان اطلاعات تکنیکی چندانی در این رابطه نداشتیم ولی در حال حاضر با آموزش نیروهای مستعد در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار داریم.
دنیامالی تصریح کرد: با افتتاح رسمی بادبانی نیر این کار را نه به صورت ظاهری بلکه زیربنایی انجام خواهیم داد من فکر می کنم حرکتمان در این رشته مانند رشته روئینگ سریع خواهد بود و برای این کار به دنبال جذب نخبگان و کسانی هستیم که از لحاظ هوشی و درسی در سطح بسیار بالایی باشند. در این رابطه کمیته های استعدادیابی را راه اندازی کرده و عمده فعالیتمان نیز در شهرهای اصفهان، مهاباد و انزلی است که تا کنون 20 دانشجوی ممتاز را جذب کرده ایم.
رئیس فدراسیون قایقرانی گفت : رشته بادبانی در المپیک 39 مدال دارد که ما نمی توانیم از مدالهای رنگارنگ این رشته بگذریم.
وی بیان کرد: در بادبانی 11 رشته وجود دارد که قایقهای هر رشته را یک کمپانی می سازد و برای هر رشته نیز یک مربی وجود دارد که این مسئله نشانگر تعدد قایقها و نفرات است که البته با حمایتهایی که از سوی سازمان صورت می گیرد نگرانی خاصی نداریم.دنیامالی اظهار کرد: برای خرید قایقهای بادبانی با کشورهای نیوزلند، انگلستان و سنگاپور مذاکراتی انجام داده و به توافقات خوبی رسیده ایم.
وی در خاتمه به مسابقات گوآنگجوی چین اشاره کرد و بیان داشت: با راه اندازی بادبانی تعداد نفرات اعزامی قایقرانی به مسابقات گوآنگجوی چین به 130 تا 150 نفر می رسد که با توجه به رشته های روئینگ ، دراگون بت، سیلینگ ، اسلالوم ، کانوپولو ، کانوئینگ 400 مدال در المپیک، بازیهای آسیایی و مسابقات جهانی را برای کشورمان به ارمغان خواهند آورد و به نظر من این کار بسیار بزرگی است که فدراسیون قایقرانی توانایی انجام آن را خواهد داشت.
بعد از ارائه گزارش دنیامالی رئیس سازمان تربیت بدنی به جایگاه فراخوانده شد و گفت: در ایجاد کارهای جدید باید کسانی که دارای باور قوی هستند حضور داشته باشند تا بتوانند آن کار را اصولی و علمی پیش برند که خوشبختانه در قایقرانی تعداد این افراد کم نیست.
محمد علی آبادی ادامه داد: در این رشته افرادی هستند که از امکانات موجود خوب استفاده کرده و با برنامه ریزی صحیح و دلسوزانه کار می کنند، به عقیده من تا وقتی عشق و علاقه وجود داشته باشد پیشرفت نیز خواهد بود.
وی بیان کرد: راه اندازی رشته بادبانی نیز یکی دیگر کارهایی است که فدراسیون قایقرانی با دراختیار داشتن افراد زبده و کارآمد آن را آغاز خواهد کرد و سازمان بنادروکشتیرانی و نیروی دریایی نیز در این راه کمک شایانی به این فدراسیون خواهند کرد.
معاون رئیس جمهور مطرح کرد: نتایج رشته قایقرانی نیز مانند رشته های دیگر با توانمندسازی خود نور امید را در دل مسئولین سازمان تربیت بدنی روشن کرده اند و با اعتقاد داریم که در بازیهای گوآنگجوی چین توانایی اثبات شایستگی های خود را داریم.

منبع: فدراسیون قایقرانی واسکی روی آب

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۰۲ساعت 14:5  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

یک دوره کارگاه آموزش "مدیریت ورزشی" به مدت دو روز (24 و 25 مهر ماه) در سالن اجتماعات استانداری هرمزگان برگزار گردید.
یکی از مدبرانه ترین اقدامات اداره کل تربیت بدنی استان هرمزگان در آستانه روز تربیت بدنی که به مدت دو روز برگزار شد، برگزاری  دوره آموزش "مدیریت ورزشی" بود که با توجه به موقعیت ورزش استان، می توان خلع شدید مدیریت ورزشی را احساس نمود.
 از طرفی با توجه به موقعیت به وجود آمده و حضور اساتید برجسته کمیته ملی المپیک کشور، فرصت مناسبی بدست آمده تا اینگونه خلع ها را در استان کمی پرنماییم.
در این کارگاه آموزشی دکتر حبیب هنری و دکتر علیرضا الهی به مباحثی چون: مفاهيم مديريت، مدیریت راهبردی، مدیریت موثر جلسات، برنامه ریزی، برنامه ريزي استراتژيك، منابع درآمدي يك رويداد ورزشي، سازماندهي رويدادهاي ورزشي، معیارهای انتخاب نوع جدول مسابقات، پروتکل های تشریفات،جشن ها و مراسمات در رویداد های ورزشی پرداختند.

حواشی اول:
از حواشی این دوره مدیریت ورزشی می توان به عدم مدیریت حاکم بر کارگاه آموزشی از سوی میزبانی نام برد که خود را به صورت آشکارنمایان ساخته بود و می توان به چند مورد آن پرداخت تا ان شا الله با گذراندن این دوره، از این عزیزان چنین معایبی را در برگزاری برنامه ها شاهد نباشیم.
عدم هماهنگی بین مسولین اجرایی – تعداد محدود عوامل اجرایی – عدم حضور مسئولین استانی – پذیرایی نا مطلوب – عدم پیشبینی تعداد شرکت کنندگان – عدم حضور مجری برنامه در تمام ساعات دوره و موارد بی شماری دیگر که همگی خبر از خلع موجود در عرصه مدیریت استان می دهد. این خلع را می توان از ساعت های اولیه شروع کارگاه مشاهده کرد که حتی این امر به جایی برسد که مدرس دوره بدین شکل در آغاز آموزش خود این گونه به آن اشاره کند که: "ما دوره آموزش مدیریت ورزش را شروع می کنیم در حالی که با عدم مدیریت اجرایی مراسم روبرو هستیم"

حواشی دوم:
از دیگر حواشی این دوره مدیریت ورزشی می توان به حضور پرانگیزه قایرانان خلیج فارس اشاره کرد که از شهرستان های مختلف برای فراگیری این علم نوپا در استان بسیج شدند و با اشتیاق مباحث مدیریت ورزشی را دنبال می کردند. این حضور در سالن به وضوح به چشم می خورد، به طوری که از مجموع 120شرکت کننده در دوره قریب 40 شرکت کننده از قایقرانان هرمزگانی در این کلاس حضور پیدا کردند.
این در حالی بود که سایر نفرات شرکت کننده را روئسای ورزشی استان و شهرستانها، مدیران ورزشی نهاد های دولتی و خصوصی و باشگاه های خصوصی تشکیل شده بود.

حواشی سوم:
مورد سوم که در سالن خودنمایی می کرد نمایش 15 دقیقه ای تصاویر قایقرانی و اسکی روی آب  بر روی پرده نمایش بود که مورد توجه سایر حضار قرار گرفته بود که نشان از اشراف قایقرانان بر جو این دوره را نشان می داد.

در پایان بعد از اتمام دوره، آزمونی بعمل آمد که به نفراتی که نمره حد نساب را کسب خواهند نمود مدرک مدیریت ورزش از سوی کمیته ملی المپیک اهداء خواهد شد.

مطالب تدریس شده در این کارگاه آموزشی شامل فایلهای پاورپوینت زیر است که امیدوارم مورد علاقه شما قرار گیرد.

جداول مسابقات           دریافت فایل                                   برنامه ریزی                  دریافت فایل

فناوری اطلاعات           دریافت فایل                                   مفاهيم مديريت            دریافت فایل

مديريت موثر جلسات   دریافت فایل                                   مدیریت راهبردی          دریافت فایل

منابع درآمدي يك رويداد ورزشي                                                                          دریافت فایل

سازماندهي رويدادهاي ورزشي                                                                         دریافت فایل

برنامه ريزي استراتژيك در سازمان هاي ورزشي                                                  دریافت فایل

پروتکل های تشریفات، جشن ها و مراسم در رویداد های ورزشی                       دریافت فایل

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۷/۲۵ساعت 14:4  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

برای دریافت ضمینه دسکتاپ با اندازه واقعی کلیک کنید...بيستم مهـرماه يـاد روز خواجه شيراز، حضرت حافظ لسان الغيب بر پارسایان ایران زمین مبارک باد.


آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند 
آیا  بود که گوشه چشمی به ما کنند

گر رود از پي خوبان دل من معذور است
درد دارد چه کند کز پي درمان نرود
هر که خواهند که چو حافظ نشود سرگردان
دل به خوبان ندهد و از پي ايشان نرود


تصویر ضمینه دسکتاپ ویژه "روز حافظ" که با تصاویر چند رشته قایقرانی تلفیق شده است خدمتتان تقدیم می کنم، امیدوارم لذت ببرید.
برای دریافت ضمینه دسکتاپ با اندازه واقعی بر روی عکس فوق کلیک کنید...

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۷/۰۷/۲۰ساعت 14:3  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

ساعت 10 صبح روز جمعه رئیس سازمان تربیت بدنی کشور که قصد بازدید غیر منتظره  از فضاهای ورزشی جزایر را داشتند به همراه مدیر کل تربیت بدنی استان هرمزگان در اسکله شهید حقانی بندرعباس آماده حرکت بودند که متوجه صدایی می شوند!

علی آبادی بعد از سوال از مرشدی ( پدر قایقرانی هرمزگان ) اطمینان پیدا می کند که قایقرانان رشته دراگون مشغول تمرین هستند و باعث تعجب ایشان می شود که در روز جمعه صبح که اغلب مردم به استراحت می پردازند، بانوان قایقران در این گرمای هوا مشغول پارو کشی هستند!
علی آبادی که سوار بر قایق موتوری در حال حرکت به جزیره هرمز بود، با شنیدن صدای طبل قایق دراگون مسیر خود را تغییر داده و سر تمرینات بانوان قایقران حاضر می شود.

... علی آبادی بعد از سوال در رابطه با وضعیت قایقرانی استان و مقامهای کسب شده، موانع پیشروی قایقرانی استان را جویا می شود که با گلایه مربی ورزشکاران از نبود محل تمرینی مناسب در مرکز استان و شرح مختصری از محل تمرین سابق خود که به دلیل تجهیز ناوگان مسافربری دریایی قابل استفاده نیست را بیان می کند و می گوید: در حال حاضر از محل تمرینی و حداقل امکانات اولیه مناسب قایقرانی محروم هستیم...

مهندس علی آبادی که همراه مدیر کل تربیت بدنی استان با صبر و حوصله شنونده گله و شکایت های ورزشکاران هستند به آنها امید داده و آنها را به پشتکار در تمرینات  و صبر در مقابل مشکلات دعوت می کند و می گوید: محلی را برای تمرینات قایقرانی در نظر گرفته ایم و اقداماتی برای مهیا نمودن شرایط تمرین در آن داریم. در پایان مرشدی مدیر کل تربیت بدنی استان هرمزگان با قول اینکه به تمام ورزشکارانی که در روز جمعه در حال تمرین بودند جوایزی اهدا خواهد شد طبق معمول باعث خوشحالی ورزشکاران می شود...!

قابل ذکر است طبق مصوبه هیئت وزیران که در مورخ 2/12/86 در استان هرمزگان تشکیل گردید، با احداث دهکده ورزشهای ساحلی و آبی موافقت شد که متن آن به شرح ذیل است: مطالعه و احداث دهکده ورزشهای ساحلی و آبی در بندرعباس در سال 1387 و پیش بینی اعتبار لازم در لوایح بودجه سالهای آتی پس از طی مراحل قانونی موضوع ماده (32) قانون برنامه چهارم توسعه.

قایقرانان بندرعباس که قریب 3 سال با صبر و پشتکار در مقابل مشکلات اجازه به گل نشستن قایقهای خود را نداده اند همچنان در انتظار محقق شدن مطالبات معطل مانده خود هستند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۷/۰۷/۱۸ساعت 14:2  توسط علیرضا دبیری نژاد  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر